| 14 IN STOCK |
|
Ships in 11 days Shipping to United Kingdom only £ 21.99! |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - UASP Support - Model ZTC-EN002
| IN STOCK |
OWC Mercury On-The-Go USB 3.2 (5Gb/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for 2.5-inch SATA Drives
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 RAID 5 4-Bay Storage Enclosure with Dual Thunderbolt 3 Ports
| IN STOCK |
AData EC700G M.2 SATA/PCIe SSD Enclosure USB3.2 Type-C With RGB Lighting
| IN STOCK |
ZTC M.2 NVMe SSD External Portable Enclosure with RGB Lighting USB-C 3.2 Gen 2
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Gold Aluminum Shell, 5 Size Board - 6GB/s
| IN STOCK |
Renice Half-Mini mSATA to 2.5-inch SATA II SSD Adapter Board
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Aluminum Shell, 5 Size Board - High Speed 6GB/s
| IN STOCK |
| IN STOCK |
ZTC Lightning Card M.2 NGFF SSD (PCIe 2 and 4 Lane or SATA III Type) To PCI-e or SATA III Internal Card Model ZTC-EX001
| IN STOCK |
OWC Express 1M2 USB4 (40GB/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for NVMe M.2 2230 / 2242 / 2280 SSDs
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 8 Thunderbolt (40Gb/s) External Storage Enclosure for 2.5-inch and 3.5-in SATA Drives
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | Serial ATA II, Serial ATA III |
| PC INTERFACE | No |
| FORM FACTOR | 2.5/3.5" |
| DEVICE TYPE | HDD/SSD enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | 6 Gbit/s |
| HDD SUPPORT | 2.5/3.5" |
| COLOR | Black, Grey |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 40 °C |
| ACCESSORIES INCLUDED | AC, MiniSAS |
| DIMENSIONS | 369.9 mm |
| WEIGHT | 13.5 kg |