| 3 IN STOCK |
|
Ships in 2 days Shipping to United Kingdom only £ 2.99! |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 - Four-Bay Thunderbolt 3 External Storage Enclosure for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
ZTC M.2 NVMe SSD External Portable Enclosure with RGB Lighting USB-C 3.2 Gen 2
| IN STOCK |
ZTC Sky Adapter Converts M.2 PCIe NVMe SSD to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
OWC 0TB ThunderBay Flex 8 Thunderbolt 3 Enclosure
| IN STOCK |
| IN STOCK |
OWC U2 ShuttleOne NVMe M.2 to 2.5-inch U.2 SSD Adapter
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 RAID 5 4-Bay Storage Enclosure with Dual Thunderbolt 3 Ports
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - Model ZTC-EN002 - Silver
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Aluminum Shell, 5 Size Board - High Speed 6GB/s
| IN STOCK |
| IN STOCK |
OWC Express 1M2 USB4 (40GB/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for NVMe M.2 2230 / 2242 / 2280 SSDs
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - UASP Support - Model ZTC-EN002
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | Half (Mini) mSATA SSD |
| PC INTERFACE | SATA / SATA II |
| FORM FACTOR | 2.5-inch SATA SSD |
| DEVICE TYPE | Half-mini mSATA adapter board |
| DATA TRANSFER RATES | SATA / SATA II data transfer rates |
| HDD SUPPORT | Supports 26.8mm mSATA SSDs |
| SYSTEM REQUIREMENTS | SATA / SATA II interface SSD with Half-mini mSATA interface, 26.8mm |
| DIMENSIONS | 98mm x 66mm x 10mm (LxWxH) |
| WEIGHT | 15g |
| PACKAGING | Antistatic bulk packaging |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |