| 11 IN STOCK |
|
Ready to ship Shipping to United Kingdom from only £ 5.99! |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Gold Aluminum Shell, 5 Size Board - 6GB/s
| IN STOCK |
OWC Envoy Pro USB3.0 Portable SSD Enclosure for 2012 MacBook Pro with Retina Display
| IN STOCK |
ZTC M.2 NVMe SSD External Portable Enclosure with RGB Lighting USB-C 3.2 Gen 2
| IN STOCK |
OWC miniStack STX Stackable Storage Enclosure with Thunderbolt Hub Xpansion - Matte Silver
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25CK3 2.5-inch SATA up USB 3.1 SSD and HDD Enclosure Kit
| IN STOCK |
OWC Envoy Pro 1A Enclosure for Mac SSDs from most 2013 to 2019 Models
| IN STOCK |
ZTC Sky Adapter Converts M.2 PCIe NVMe SSD to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Aluminum Shell, 5 Size Board - High Speed 6GB/s
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 8-Bay Thunderbolt (40Gb/s) External Storage Enclosure with SoftRAID for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
OWC 0TB ThunderBay Flex 8 Thunderbolt 3 Enclosure
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 RAID 5 4-Bay Storage Enclosure with Dual Thunderbolt 3 Ports
| IN STOCK |
AData XPG EX500 Tool-Free External USB3.1 Enclosure for 2.5-inch SATA SSD/HDD
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
StarTech.com x4 PCI Express to M.2 PCIe SSD Adapter
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | SATA |
| PC INTERFACE | USB3.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch |
| DEVICE TYPE | External hard drive enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 5Gbps |
| HDD SUPPORT | Supports 2.5-inch SATA hard drives |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Microsoft Windows XP Microsoft Windows Vista Microsoft Windows 7 Microsoft Windows 8 Microsoft Windows 8.1 Mac OS 10.5 or later Linux Kernel 2.6.31 or later |
| OPERATING TEMPERATURE | 5°C to 55°C |
| ACCESSORIES INCLUDED | Quick start guide USB cable Warranty card |
| SPECIAL FEATURES | Free download of the exclusive Transcend Elite data management software included |
| DIMENSIONS | 129mm x 79.9mm x 13mm |
| WEIGHT | 86g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |