| 1 IN STOCK |
|
Ships in 5 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 RAID 5 4-Bay Storage Enclosure with Dual Thunderbolt 3 Ports
| IN STOCK |
StarTech.com x4 PCI Express to M.2 PCIe SSD Adapter
| IN STOCK |
OWC Envoy Pro USB3.0 Portable SSD Enclosure for 2012 MacBook Pro with Retina Display
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Gold Aluminum Shell, 5 Size Board - 6GB/s
| IN STOCK |
| IN STOCK |
OWC miniStack STX Stackable Storage Enclosure with Thunderbolt Hub Xpansion - Matte Silver
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Aluminum Shell, 5 Size Board - High Speed 6GB/s
| IN STOCK |
AData EC700G M.2 SATA/PCIe SSD Enclosure USB3.2 Type-C With RGB Lighting
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 8-Bay Thunderbolt (40Gb/s) External Storage Enclosure with SoftRAID for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
AData XPG EX500 Tool-Free External USB3.1 Enclosure for 2.5-inch SATA SSD/HDD
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - UASP Support - Model ZTC-EN002
| IN STOCK |
ZTC Sky Adapter Converts M.2 PCIe NVMe SSD to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | M.2, PCI Express, Serial ATA |
| PC INTERFACE | Y |
| FORM FACTOR | M.2 |
| DEVICE TYPE | SSD enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | 10 Gbit/s |
| HDD SUPPORT | M.2 |
| COLOR | Black |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| DIMENSIONS | 125.3 mm |
| WEIGHT | 142 g |