| 1 IN STOCK |
|
Ships in 11 days Shipping to United Kingdom only £ 21.99! |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Aluminum Shell, 5 Size Board - High Speed 6GB/s
| IN STOCK |
| IN STOCK |
OWC Express 1M2 USB4 (40GB/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for NVMe M.2 2230 / 2242 / 2280 SSDs
| IN STOCK |
ZTC Sky 2.5-inch Enclosure mSATA SSD (Half or Full Size) to SATA III Board Adapter - 520MB/s 6GB/s
| IN STOCK |
OWC Express 2.5" Portable USB 3.0 Enclosure Kit for SATA HDDs & SSDs (Black)
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - Model ZTC-EN002 - Silver
| IN STOCK |
AData XPG EX500 Tool-Free External USB3.1 Enclosure for 2.5-inch SATA SSD/HDD
| IN STOCK |
OWC U2 Shuttle Four-Slot NVMe M.2 to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
OWC Mercury On-The-Go USB 3.2 (5Gb/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for 2.5-inch SATA Drives
| IN STOCK |
ZTC Sky Adapter Converts M.2 PCIe NVMe SSD to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Gold Aluminum Shell, 5 Size Board - 6GB/s
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | SAS, SAS-2, SAS-3, Serial ATA, Serial ATA II, Serial ATA III |
| PC INTERFACE | Yes |
| FORM FACTOR | 2.5/3.5" |
| DEVICE TYPE | HDD enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | 12 Gbit/s |
| HDD SUPPORT | 2.5/3.5" |
| COLOR | Grey |
| DIMENSIONS | 442 mm |
| WEIGHT | 16.2 kg |