| 100+ IN STOCK |
|
Ships in 8 days Free shipping to United Kingdom! |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
| IN STOCK |
Renice Half-Mini mSATA to 2.5-inch SATA II SSD Adapter Board
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
AData EC600 2.5-inch HDD / SSD Enclosure USB3.2 Black
| IN STOCK |
AData XPG EX500 Tool-Free External USB3.1 Enclosure for 2.5-inch SATA SSD/HDD
| IN STOCK |
ZTC Sky 2.5-inch Enclosure mSATA SSD (Half or Full Size) to SATA III Board Adapter - 520MB/s 6GB/s
| IN STOCK |
ZTC Lightning Card M.2 NGFF SSD (PCIe 2 and 4 Lane or SATA III Type) To PCI-e or SATA III Internal Card Model ZTC-EX001
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | M.2 |
| PC INTERFACE | Yes |
| FORM FACTOR | M.2 |
| DEVICE TYPE | SSD enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | 6 Gbit/s |
| HDD SUPPORT | M.2 |
| COLOR | Black |
| OPERATING TEMPERATURE | 5 - 35 °C |
| DIMENSIONS | 110 mm |
| WEIGHT | 95 g |