| 100+ IN STOCK |
|
Ships in 12 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25CK3 2.5-inch SATA up USB 3.1 SSD and HDD Enclosure Kit
| IN STOCK |
AData XPG EX500 Tool-Free External USB3.1 Enclosure for 2.5-inch SATA SSD/HDD
| IN STOCK |
ZTC M.2 NVMe SSD External Portable Enclosure with RGB Lighting USB-C 3.2 Gen 2
| IN STOCK |
OWC Express 2.5" Portable USB 3.0 Enclosure Kit for SATA HDDs & SSDs (Black)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
ZTC Sky 2.5-inch Enclosure mSATA SSD (Half or Full Size) to SATA III Board Adapter - 520MB/s 6GB/s
| IN STOCK |
OWC 0TB ThunderBay Flex 8 Thunderbolt 3 Enclosure
| IN STOCK |
OWC Mercury On-The-Go USB 3.2 (5Gb/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for 2.5-inch SATA Drives
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Aluminum Shell, 5 Size Board - High Speed 6GB/s
| IN STOCK |
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 8-Bay Thunderbolt (40Gb/s) External Storage Enclosure with SoftRAID for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 - Four-Bay Thunderbolt 3 External Storage Enclosure for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - Model ZTC-EN002 - Silver
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | M.2 |
| PC INTERFACE | Yes |
| FORM FACTOR | M.2 |
| DEVICE TYPE | SSD enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | 6 Gbit/s |
| HDD SUPPORT | M.2 |
| COLOR | Black |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 40 °C |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB |
| DIMENSIONS | 35 mm |
| WEIGHT | 50 g |