| 1 IN STOCK |
|
Ships in 2 days Shipping to United Kingdom only £ 7.99! |
GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Green
| IN STOCK |
NGS NGS Roller Furia 2 Tiny, 20W Wireless and Water-resistant BT Speaker, Black
| IN STOCK |
NGS Wild Swag Go, 80W Portable and Wirelsss BT Speaker with LED Lights
| IN STOCK |
Logitech Z407 Bluetooth Computer Speakers With Subwoofer - Black
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 3 60W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Black
| IN STOCK |
NGS Sky Charm PRO 50W Wireless Multi Pairing BT Tower Speaker, White
| IN STOCK |
NGS 3W Wireless BT Speaker - Roller Dice Red
| IN STOCK |
NGS Wireless BT Speaker 3W Roller Glow Blue
| IN STOCK |
NGS 120W 8" Woofer Wireless BT Speaker with Built-in Battery - WILDDUBZERO
| IN STOCK |
NGS Sky Rider 80W Wireless Premium BT Speaker
| IN STOCK |
NGS 20W Portable Wireless TWS & BT Speaker with USB/SD/AUX IN - Roller Tempo, Black
| IN STOCK |
NGS NGS Roller Furia 2 Tiny, 20W Wireless and Water-resistant BT Speaker, Blue
| IN STOCK |
NGS Wild Bash, 300W Portable Wireless and Waterproof BT Speaker with Removable Battery
| IN STOCK |
80W portable speaker compatible with Bluetooth 5.0 technology, USB/TF audio input, and Auxiliary input.
Thanks to its built-in battery and handle, you can take your music with you anywhere easily and conveniently.
This portable party speaker with lights offers up to 10 hours of non-stop fun, thanks to its 3600mAh battery.
Its 80W of power and LED lights allow you to throw a party wherever you go, and if that’s not enough, double the volume by wirelessly connecting 2 WILD SWAGs thanks to the TWS function.
It has 4 modes of lights that can be activated and deactivated.
The strobe effects of the lights can be synchronized with the rhythm of the music for an immersive experience.
It has control buttons on the top and an LED screen for easy device operation.
The microphone input on this 80W portable Bluetooth speaker allows you to connect a microphone for singing or giving talks.
Equipped with DSP (Digital Signal Processor) that automatically adjusts the equalization, bass and treble levels to obtain surround sound.
| COLOR | Black |
| SPEAKER OUTPUT | 80W |
| BATTERY CAPACITY | 7.4V/3600mAh |
| BATTERY LIFE | Up to 10 hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10m |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | 5.0 |
| AUDIO INPUT | USB audio input up to 64GB TF audio input up to 64GB Aux input |
| CHARGING TYPE | USB-C |
| SUPPORTED FILE TYPES | MP3/WMA |
| FEATURES | LED lights True Wireless Stereo LED screen Microphone input |
| IN THE BOX | WILDSWAG USB-C charging cable Installation guide |
| DIMENSIONS | Weight 3.29kg Width 220mm Depth 250mm Height 310mm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |