| 7 IN STOCK |
|
Ready to ship today Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
Logitech Bluetooth Wireless Audio Adapter, Black (EU Plug)
| IN STOCK |
GEEQ Sound Tube Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 1 15W Waterproof & Wireless BT Speaker with USB input - Blue
| IN STOCK |
NGS Roller Flash LED Wireless BT Speaker with USB Port, MicroSD slot and FM Radio - Blue Edition
| IN STOCK |
NGS Subway, 40W Wireless BT Soundbar with USB, AUX IN, Remote Control
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 3 60W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Blue
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Green
| IN STOCK |
NGS Lingo 20W Portable Wireless BT Speaker with Microphone - RED
| IN STOCK |
NGS Wild Space 1, 900W Wireless BT Speaker with 10" Woofer USB/BT(TWS)/AUX IN
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Coral
| IN STOCK |
NGS Roller Ride 10W Portable Wireless BT and TWS Speaker - White
| IN STOCK |
NGS Roller Tumbler 6W Wireless BT Speaker - Mint
| IN STOCK |
NGS Wildswag, 80W Portable Wireless BT Speaker
| IN STOCK |
NGS Roller Dice is a 3W portable mini speaker compatible with Bluetooth Technology. This device is equipped with clear sound for listening to music and making calls thanks to its hands-free function.
Designed to take it with you wherever you go, the device features a strap suitable for attaching to anyplace and transport the speaker with total comfort
Its compact size combined with its rechargeable 600mAh Li-Ion battery that can keep the music playing up to 3 hours, the Roller Dice is ideal to take everywhere: beach, party, barbeque, swimming-pool, etc.
NGS Roller Dice is made of high quality material and rugged rubber housing that protects the speaker wherever you go.
Featuring FM radio, you can also play your favourite music via USB stick or MicroSD card.
Also available in Blue
| COLOR | Red |
| SPEAKER OUTPUT | 3W |
| BATTERY CAPACITY | 600mAh |
| BATTERY LIFE | 3 hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10 meters |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | HSP,HFP,A2DP & AVRCP |
| CHARGING TYPE | Micro USB |
| IN THE BOX | 13 x 10 x 4cm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |