Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
AMD Radeon Pro WX 3200 Graphics Card - 4 GB
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A750 ORC OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Dual Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon RX 7600 Black Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Dual GeForce RTX 3060 V2 OC Edition NVIDIA 12GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Two Ball Bearing - 4X greater longevity
The cooling fan utilizes two-ball bearing technology, increasing the longevity of the fans by up to 4 times.
AMD RDNA 2 Architecture with Hardware Raytracing
With enhanced compute units, delivering hardware raytracing and variable rate shading, AMD RDNA 2 Architecture is the foundation of the next generation of enthusiast gaming platforms from desktops to gaming consoles.
Mute Fan Technology - 0db ±Silent gaming
Mute Fan Technology intelligently turns off the fan below 60°C , providing silent gaming during medium and low-load while reducing power consumption
| CHIPSET MANUFACTURER | AMD |
| GPU | Radeon RX 6500 XT |
| MEMORY SIZE | 4GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6 |
| MEMORY BUS | 64 bit |
| NUMBER OF FANS | 1 |
| INTERFACE | PCI Express 4.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 2610 MHz Processor boost clock speed: 2815 MHz |
| DISPLAY PORTS | 1 |
| HDMI PORTS | 1 |
| DIRECTX VERSION | 12.0 |
| OPENGL VERSION | 4.6 |
| POWER CONSUMPTION | 400 W |
| DIMENSIONS | Depth: 165 mm Height: 125 mm Width: 40 mm |
| COLOR | Black |
| POWER CONNECTORS | 1x 6-pin |
| SLOTS WIDTH | 2 |