| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
16GB DC Classic Superman USB Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Integral Crypto Drive FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive (AES 256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler MicroDuo 3C USB3.2 Type-A With USB Type-C Flash Drive - Purple
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler Exodia M USB Type-A 3.2 Gen 1 Flash Drive Black Blue (Pack of 2x 64GB)
| IN STOCK |
256GB Transcend JetFlash 790C USB3.2 Gen 1 (USB Type-C) Flash Drive
| IN STOCK |
16GB GOT Jon Snow USB Flash Drive - Game of Thrones
| IN STOCK |
16GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive 3 Pack - Blue, Green, Pink
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology Data Traveler Kyson USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
128GB AData Royal UR340 Ultra-Compact USB3.0 (USB3.2) Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB Kingston DataTraveler 70 USB-C Flash Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 1GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 Hi-Speed |
| FEATURES | USB2.0 Hi-Speed data transfer, Plug & Play, PC-Lock, Boot-up function, Partition and Security function, Driverless |
| TRANSFER RATES | Up to 12MB/sec (read) and 8MB/sec (write) |
| ACCESSORIES | Driver CD (Win 98 driver), Installation guide, warranty card, neck strap |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 98, 98SE, 2000, ME, XP Mac OS 0.9 or later Linux Kernel 2.4.2 or later |
| DIMENSIONS | 75mm x 25mm x 11mm |
| WEIGHT | 15g |
| WARRANTY | Lifetime warranty |