| 6 IN STOCK |
|
Ready to ship today Shipping to United Kingdom only £ 2.99! |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Ant Man USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Apricorn ASK3 USB3.2 Type-A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Exodia M USB3.2 Type-A Flash Drive - Black, Red
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Daenerys USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Harry Potter Lord Voldemort USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Apricorn SecureKey 3NXC USB Type C Flash Drive
| IN STOCK |
16GB DC Classic Superman USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Integral Crypto Drive FIPS 140-2 Encrypted USB3.0 Flash Drive (256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology IronKey Keypad 200 USB3.2 Type A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
32GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive - Black, Red
| IN STOCK |
480GB Apricorn SecureKey USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Transcend Jetflash 790 capless flash drive. Super-fast transfer speed up to 90MB/sec (read speed) and with retractable USB connector. Stylish black/blue design and with LED indicator showing data transfer activity. Backed by lifetime manufacturers warranty.
The capless Transcend JetFlash 790 USB 3.0 USB Stick utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit. Simply push/pull the colored slider to expose/retract the connector. Best of all, the JetFlash 790 sports the next generation SuperSpeed USB 3.0 specification and up to an incredible 128GB capacity. This combination of blazing fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go.
Includes free download of Transcend Elite data management tools.
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | Retractable USB connector |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 90MB/sec Write speed up to 28MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| COLOUR | Black / Blue |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Microsoft Windows 2000 Microsoft Windows XP Microsoft Windows Vista Microsoft Windows 7 Microsoft Windows 8 Microsoft Windows 8.1 Mac OS 9.0 or later Linux Kernel 2.4.2 or later |
| DIMENSIONS | 63.6mm x 21.2mm x 10.6mm |
| WEIGHT | 4.9g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |