Noctua 40x20mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-1 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-4 120mm 2400RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-3 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140 mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 3000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair LL120 PWM RGB 120mm Computer Case Fans - Triple Pack - White
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 2000RPM 5V Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
MARVO SCORPION
FN-10 BLUE
EFFICIENCY
Thanks to the aerodynamic frame and the 9 blades with special design, the FN-10 series of fans offers an increased airflow, being an excellent solution for the efficient cooling of the latest and most efficient gaming systems.
QUIET
The special shape of the blades helps to significantly reduce the turbulence, while the included anti-vibrators cancel the transmission of any vibration in the housing. This ensures quiet operation.
DESIGN
When we say modern gaming, lighting appears as an implicit requirement, whether we are talking about the mouse, keyboard, headset or housing that accommodates the newest and most performing components. The FN-10 series of fans, with its 15 integrated ultra-bright LEDs, promises to cool the gaming rig style with any gaming enthusiast. Compatibility is ensured by the presence of 3 and 4 pin connectors for power supply from the motherboard or source.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1200 RPM |
| QUANTITY | Single |
| LIGHTING | LED |
| NOISE LEVEL | 16 dB |
| AIRFLOW | 53.2 CFM |
| CONNECTOR | 3-pin (MB) and 4-pin (PSU) |
| COLOR | Blue |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 25 mm |