Noiseblocker Black Silent Pro P-1 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x10 FLX 40mm 4500RPM Case Fan
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-1 600RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120MM 2000RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 80mm 2200RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-3 1400RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB Triple Pack 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Having received dozens of awards and recommendations from international hardware websites and magazines, the NF-A20 has established itself as a default choice when it comes to premium-quality 200mm fans.
The chromax.black.swap edition combines the NF-A20’s signature quiet cooling performance with an attractive all-black design and a bundle of swappable red, white, blue, green, yellow and black anti-vibration pads that allow the colour-customisation of the fan to match individual build colour schemes. For further customisation, a wide range of accessories such as coloured cables and anti-vibration mounts are available separately.
Topped off with Noctua’s trusted premium-grade SSO2 bearing, more than 150,000 hours MTTF and 6-year manufacturer’s warranty, the NF-A20 PWM chromax.black.swap is the perfect choice for all users who value individual, focused build aesthetics just as much as class-leading quality and performance.
| FAN DIAMETER | 200 mm |
| ROTATION SPEED | 350-800 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 18.1 dBA |
| AIRFLOW | 146.9 m³/h |
| CONNECTOR | 4-pin PWM |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 5 V-12 V |
| DIMENSIONS | 200 mm x 200 mm x 30 mm |