| OUT OF STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-2 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-1 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White, 3 Pack
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-2 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB Triple Pack 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-2 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Building on the core functionality of market favorites like Dynamic and Prisma, the Aspect series brings an exciting new aesthetic to the Fractal range of fans. Notable features include aerodynamic stator struts for lower turbulence, Trip Wire technology for enhanced blade efficiency, rifle bearings and built-in chaining support to simplify cable management.
In living color
- Let your system shine with six individually addressable hub-mounted RGB LEDs
- The aerodynamic stator struts decrease turbulence and noise caused by flowing air
- The Aspect frame offers aesthetics without compromising on performance
Extensive support
Compatible with ASUS AURA, Gigabyte Fusion, MSI Mystic Light, ASRock Polychrome and Razer Chroma
Rifle bearings
More efficient than standard sleeve bearings
Trip Wire Technology
Introducing a micro-turbulent layer for enhanced blade efficiency
Chain feature
Simplify cable management by using the Aspect chain feature for multiple units
| FAN DIAMETER | 12 cm |
| ROTATION SPEED | 500 RPM |
| QUANTITY | 1 pc(s) |
| NOISE LEVEL | 10 dB |
| AIRFLOW | 56 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 12 V |
| POWER CONSUMPTION | 1.68 W |
| DIMENSIONS | 120 x 120 x 25 mm |
| WEIGHT | 135 g |