Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
Asus Prime GeForce RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus TUF NVIDIA GeForce RTX 5090 32GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Gigabyte NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
The all-new generation of ZOTAC GAMING GeForce GTX graphics cards are here. Based on the new NVIDIA Turing architecture, it’s packed with GDDR6 ultra-fast memory. Get ready to get fast and game strong.
LOW POWER EFFICIENCY
Powered only by the PCIe bus* means no additional power supply connection needed. Less wires, less clutter. Just drop it in and secure it down for a simple and clean install.
ALL-NEW FIRESTORM
Introducing the all-new ZOTAC GAMING FIRESTORM. Freshly designed with a more intuitive and minimal interface so you can get in and out quickly. Fine tune your ZOTAC GAMING Graphics Card with enhanced intelligence, adjust the SPECTRA lighting, or simply monitor the hardware status with the new FIRESTORM utility.
OC SCANNER
Getting more out of your ZOTAC GAMING GeForce graphics cards has never been easier. With the all-new OC SCANNER feature, we take the tedious trial and error and guesswork process out of the equation and drop it into a simple button press. Start the process, take a short break, and come back to a recommendation that is the most optimal settings for your graphics card.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GTX 1650 |
| MEMORY SIZE | 4GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6 |
| MEMORY BUS | 128 bit |
| NUMBER OF FANS | 2 fan(s) |
| INTERFACE | PCI Express 3.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 1650MHz |
| DISPLAY PORTS | 1 |
| HDMI PORTS | 1 |
| DIRECTX VERSION | 12.0 |
| OPENGL VERSION | 4.6 |
| POWER CONSUMPTION | 75 W |
| CUDA CORES | 896 |
| POWER CONNECTORS | 1x 6-pin |
| SLOTS WIDTH | 2 |