MSI GT 710 2GD3H LP Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX 6000 Ada Gen GDDR6 Graphics Card - 48GB
| IN STOCK |
Gigabyte NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A750 TITAN OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Triple Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY RTXA6000 Ada Lovelace 48GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 6400 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asrock Phantom Gaming AMD Radeon RX 6500 XT 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
WITH THE INCREDIBLE SUM OF ITS PARTS
The ROG Strix GeForce RTX 4080 brings a whole new meaning to going with the flow.
Inside and out, every element of the card gives the monstrous GPU headroom to breathe freely and achieve ultimate performance. The unleashed reign of the NVIDIA Ada Lovelace architecture is here.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce RTX 4080 |
| MEMORY SIZE | 16GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6X |
| MEMORY BUS | 256 bit |
| NUMBER OF FANS | 3 fan(s) |
| INTERFACE | PCI Express 4.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 2535MHz |
| DISPLAY PORTS | 3 |
| HDMI PORTS | 2 |
| FORM FACTOR | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| OPENGL VERSION | 4.6 |
| POWER CONSUMPTION | 750 W |
| CUDA CORES | 9728 |
| COLOR | Product colour: Black |
| POWER CONNECTORS | 1x 16-pin |
| SLOTS WIDTH | 3.5 |