32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6400MHz CL32 Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology Fury Beast RGB DDR5 5600MHz Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Fury Beast DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit 2x16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL32 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast DDR5 5200MHz CL40 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Flare X5 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit (2x 16GB) AMD EXPO Matte Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance DDR5 6000MHz CL40 Dual Memory Kit (2x32GB)
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6000MHz CL30 Dual Channel Kit 2x 32GB Black
| IN STOCK |
16GB Crucial DDR5 4800MHz CL40 SO-DIMM Laptop Dual Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast DDR5 5200MHz CL40 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 7200MHz CL34 1.40V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan DDR5 6000MHz Dual Channel Memory Kit (2 x 16GB) - Black
| IN STOCK |
DO IT ALL, AND DO IT FASTER
In the many-core era, the unprecedented processing speed of DDR5 ensures your high-end CPU gets data quickly with ease. Whether you are gaming, creating content, opening 100 tabs, or multi-tasking, your PC can power through complex tasks faster than ever before.
UNITE YOUR SETUP
Synchronize your entire iCUE setup into a cohesive, fully immersive ecosystem with intuitive control.
Select from dozen of stunning pre-set lighting profiles or create your own with near-limitless customizatio
EASIER THAN EVER
ONBOARD VOLTAGE REGULATION
You have the power and the control. Built-in voltage regulation with iCUE software control makes for easier, finely-tuned output that provides more stable overclocking than ever.
OVERCLOCK IT YOUR WAY
CUSTOM INTEL® XMP 3.0 PROFILES
Ditch the tedious process of manually adjusting your performance settings each time when you save your own XMP profiles through iCUE.
Easily customize and tailor your setting profiles by app or task for greater efficiency.
*Coming later in 2021 to select motherboards
IN A CLASS OF ITS OWN
WIDE COMPATIBILITY
Optimized for the latest Intel® DDR5 motherboards.
LIMITED LIFETIME WARRANTY
For complete peace of mind and years of worry-free performance.
UNITE YOUR SETUP
CORSAIR iCUE software brings your entire setup together, creating a fully immersive ecosystem with intuitive control.
| CAPACITY | 32GB |
| SPEED | 5600MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | CL36 |
| VOLTAGE | 1.1 V |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| MEMORY LAYOUT | 2 x 16GB |
| INTEL XMP | Intel Extreme Memory Profile (XMP) 3.0 |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |