32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-21300 2666MHz Ripjaws V CL19 Quad Channel Desktop Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 3200MHz Sniper X PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 2666MHz PC4-21300 CL19 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB Axiom DDR4 2400MHz CL17 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3600MHz Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
64GB OWC DDR4 PC23400 2933MHz RDIMM Memory Upgrade Kit (4x16GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group Delta RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2x16GB) - Black
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws V 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
Optimized for Intel® and AMD®
CORSAIR VENGEANCE RGB PRO SL DDR4 memory lights up your PC with dynamic, individually addressable RGB lighting, while delivering peak performance in a compact form factor.
INTELLIGENT CONTROL, UNLIMITED POSSIBILITIES
Take control with CORSAIR iCUE software and synchronize lighting with other CORSAIR RGB products, including coolers, keyboards and fans.
PERFORMANCE HERITAGE
Each Vengeance RGB PRO SL module starts with our custom performance PCB and tightly screened memory chips to provide incredible frequencies, for maximum bandwidth and tight response times on all platforms.
COMPACT FORM FACTOR
Standing at just 44mm tall for wider compatibility with air coolers and smaller form factor chassis, each module looks great from any angle.
ONE STEP OVERCLOCKING
With Intel® XMP 2.0 support, a single BIOS setting is all that’s required to set your memory to its ideal performance settings.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 4000MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| HEATSINK COLOR | Black |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | Memory layout (modules x size): 2 x 16GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |