| IN STOCK |
|
Ships in 13 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-21300 2666MHz Ripjaws V CL19 Quad Channel Desktop Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 2666MHz PC4-21300 CL19 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 (16-19-19-39) RGB Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
4GB Axiom PC4-17000 DDR4 2133MHz Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Synology DDR4 2666MHz ECC UDIMM Memory Module
| IN STOCK |
32GB Team Group Delta RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2x16GB) - Black
| IN STOCK |
64GB Kingston 3200MHz CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3600MHz Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
Axiom's DDR4 Modules use the latest evolutionary DRAM design, provides improved speed, power management and reliability. The release of DDR4 delivers an overall performance improvement of up to 30% for single DIMM configurations. DDR4 performance scales up to 65% faster in 3-DIMM per channel (3DPC) applications over DDR3.
High bandwidth and faster data rates combined with lower voltage demands deliver the most compelling and significant DRAM computing update in the past decade
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY TYPE | DDR4 |
| MEMORY SPEED | 2400MHz |
| STANDARD | PC4-19200 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| ERROR CHECKING | ECC |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 1024M x 8 |
| PACKAGING | Retail packaging |