32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 3600MHz PC4-28800 CL18 Dual Channel Kit 2x8GB Black
| IN STOCK |
128GB OWC 2666MHz DDR4 RDIMM PC4-21300 288-pin CL19 Quadruple Channel Memory Upgrade kit for iMac Pro (4x 32GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR4 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 Light Enhancement Kit - White
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
4GB Axiom PC4-17000 DDR4 2133MHz Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws V 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3600MHz CL18 Memory Module (1 x 8GB) - Grey
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V CL16 (16-18-18-38) Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
Kingston FURY Renegade DDR4 RGB Memory
Ultra-fast FURY™ Renegade DDR4 RGB1 is the perfect upgrade for the gamer who wants cutting-edge performance and brilliant RGB style in their AMD- or Intel-based system. The dynamic RGB lighting effects utilise Kingston FURY's patented Infrared Sync Technology™ to provide smooth, synchronised lighting effects.
The aggressive, stylish black heat spreader and matching black PCB will allow you to beat the heat and strike fear into the hearts of your foes. Renegade DDR4 RGB is Intel XMP certified with profiles optimised for Intel’s latest chipsets – just select the hand-tuned profile in your BIOS and you’re set.
Dynamic RGB lighting effects
Let your inner light shine and bring your battle station to life with smooth, stunning, RGB lighting effects.
Kingston FURY Infrared Sync Technology
Easily keep your RGB effects synced without the need for additional cables thanks to Kingston FURY's patented Infrared Sync Technology.
Fierce black aluminium heat spreader
The dense black aluminium heat spreader and matching black PCB keep your rig running and looking cool.
Optimized for Intel with XMP
Intel Extreme Memory Profile technology makes overclocking a breeze. Simply select one of the built-in, hand-tuned profiles in your BIOS to get the benefits of overclocking without having to manually adjust the memory timings yourself.
| CAPACITY | 64GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | Memory layout (modules x size): 2 x 32GB Module configuration: 4096M x 64 |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |