| 1 IN STOCK |
|
Ready to ship Shipping to United Kingdom from only £ 5.99! |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws V 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast DDR4 3200MHz Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
Kingston Technology ValueRAM KVR32N22S6/8 8 GB 1 x 8 GB DDR4 3200 MHz Memory Module
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRam PC4-25600 3200MHz CL22 1.2V Non-ECC DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 Light Enhancement Kit - White
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-24000 3000MHz Ripjaws V Red CL16 Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
Boost your supported Mac Pro's performance with the 256GB DDR4 2933 MHz R-DIMM Memory Upgrade Kit from OWC / Other World Computing. Delivering speeds up to 2933 MHz, this 4 x 64GB kit is a memory upgrade designed to improve your computer's start-up times, overall responsiveness, and ability to handle data-intensive applications. ECC (Error-correcting code) technology enables the modules to detect and correct the most common kinds of internal data corruption. The modules are registered, feature a CAS latency of 21 and a power rating of 1.2V, and work on systems with 288-pin DIMM slots and a DDR4-enabled chip.
Note: Do not mix R-DIMMs and LR-DIMMs. Mixing R-DIMMs and LR-DIMMs will result in a memory error flash of the status indicator light when you turn on the Mac Pro.
| CAPACITY | 256GB |
| MEMORY SPEED | 2933MHz |
| STANDARD | PC4 23400 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Quad channel kit |
| CAS LATENCY | 21 |
| MEMORY TIMINGS | 21-21-21-32 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| REGISTERED | ECC Registered |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime limited manufacturers warranty |