ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon RX 7600 Black Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A750 ORC OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Dual Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Dual GeForce RTX 3060 V2 OC Edition NVIDIA 12GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 6400 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GT 710 2GD3H LP Graphics Card
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
The all-new generation of ZOTAC GAMING GeForce GTX SUPER graphics cards are here. Based on the new NVIDIA Turing architecture, get ready to get fast and game strong.
NVIDIA TURING™ ARCHITECTURE
The GeForce® GTX SUPER™ is powered by the NVIDIA Turing™ architecture, bringing supercharged performance to the latest games. Get Game Ready with GTX.
GEFORCE EXPERIENCE
The essential companion to your GeForce graphics card. Capture and share videos, screenshots, and livestreams. Keep your drivers up to date and optimize your games.
GAME READY DRIVERS
Get the highest levels of performance, and the smoothest experience possible, from the moment you start playing.
SUPER COMPACT
Small powerhouse design. No need to ask “Will it fit?”
VR READY
Discover next-generation VR performance, low latency,
and plug-and-play compatibility with leading headsets.
FIRESTORM
The ZOTAC GAMING FIRESTORM is freshly designed with a more intuitive, modern, and minimal interface so you can get in and out quickly. Fine tune your ZOTAC GAMING Graphics Card with enhanced intelligence, adjust the SPECTRA lighting, or simply monitor the hardware status.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GTX 1660 |
| MEMORY SIZE | 6GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6 |
| MEMORY BUS | 192 bit |
| NUMBER OF FANS | 2 |
| INTERFACE | PCI Express 3.0 |
| COOLING TYPE | Active fans |
| MAX RESOLUTION | 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 1785 MHz |
| HDMI PORTS | 1 |
| DVI PORTS | 3 |
| DIRECTX VERSION | 12.1 |
| OPENGL VERSION | 14.5 |
| DIMENSIONS | Depth: 111.2 mm Height: 35.3 mm Width: 173.4 mm |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |