| IN STOCK |
|
Ships in 11 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Kensington Pro Fit Washable Keyboard USB K64407US Black - US Layout
| IN STOCK |
Logitech K400 Plus RF Wireless Touck Keyboard QWERTY UK English Black
| IN STOCK |
Adesso Wireless 2.4GHz RF Mini Trackball Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Adesso USB Luminous 4X Large Print Multimedia Desktop Keyboard - US English Layout -Black, Yellow
| IN STOCK |
Logitech MK540 Advanced Wireless and Mouse Combo Keyboard - Swiss Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Keyboard Silver Storm Washable Black - US Layout
| IN STOCK |
Kensington Washable USB QWERTY Keyboard - White
| IN STOCK |
Seal Shield Glow2 USB English Keyboard - White
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Storm Washable Medical Grade USB Keyboard - White
| IN STOCK |
Corsair K100 RGB USB QWERTZ Keyboard - Dutch Layout
| IN STOCK |
Corsair K100 RGB USB Black Mechanical Keyboard US English
| IN STOCK |
Adesso 150 Tru-Form 3-Color Illuminated Ergonomic Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK120 Corded Keyboard - International EER Layout
| IN STOCK |
Logitech Wireless Keyboard K270 - UK Layout
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Keyboard - French Layout AZERTY
| IN STOCK |
The Adesso Multimedia Desktop Keyboard (AKB-132) is built to make handling your daily computer tasks easier. This keyboard features 14 hotkeys for quick access to your media player controls, email, Internet browser and other common applications like My Computer, Mail and Calculator. The AKB-132 uses quiet membrane key switches that provide a more quiet, tactile response.
Multimedia Controls
Control your media player with just one touch using the builtin Multimedia Hotkeys for easy access to your favorite video or music playlist.
Windows One-Touch Controls
Instantly open your favorite Windows applications, such as My Computer, Calculator, Mail, or Search without having to navigate with your mouse.
Quiet Membrane Key Switches
Membrane key switches provide a better tactile response and a quieter typing experience. Plus they last up to five million keystrokes.
| CONNECTION | PS/2 |
| LOCALIZATION | English |
| COLOR | Black |
| DESIGN STYLE | Keyboard style: Straight Recommended usage: Universal |
| NORMAL KEYS | 104 |
| CABLE LENGTH | 1.8 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows XP or later operating systems supported |
| DIMENSIONS | 450mm x 167mm x 21.4mm |
| WEIGHT | 0.515kg |