| IN STOCK |
|
Ships in 5 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Logitech MK220 RF Wireless Mouse Keyboard Combo - English Layout - Black
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Seal QWERTY Keyboard - Black - US Layout
| IN STOCK |
Logitech ERGO K860 RF Wireless Bluetooth Keyboard - English Layout - Graphite
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Storm Washable Medical Grade USB Keyboard - White
| IN STOCK |
Logitech K120 Keyboard - UK Layout
| IN STOCK |
Corsair K100 RGB USB QWERTZ Keyboard - Dutch Layout
| IN STOCK |
Logitech K120 Business USB QWERTZ Keyboard - Swiss Layout - Black
| IN STOCK |
Seal Shield Meditech Magic Medical Grade USB QWERTY Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Keyboard - Black
| IN STOCK |
Seal Shield Seal Flex USB QWERTY Keyboard - Black
| IN STOCK |
Adesso USB PS2 QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech G ProX Lightspeed RF Wireless Gaming Keyboard - White
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K845 Mechanical Illuminated Aluminum USB Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K120 Wired Keyboard - German Layout Black
| IN STOCK |
Logitech Keyboard K120 - UK Layout is a USB keyboard that gives you a better typing experience that's built to last. Your hands will enjoy the low-profile, whisper-quiet keys and standard layout with full-size F-keys and number pad.
The slim keyboard isn’t just sleek—it’s tough with a spill-resistant design, sturdy tilt legs and durable keys.
You simply plug it into a USB port on your desktop, laptop or netbook computer and start using it right away.
Liquid drains out of the keyboard, so you don’t have to worry about ruining your investment with accidental spills.
You’ll enjoy a comfortable and quiet typing experience thanks to the low-profile keys that barely make a sound and standard layout with full-size F-keys and number pad.
You can extend the sturdy folding legs to increase the keyboard tilt by 8 degrees to address your personal ergonomic needs.
| CONNECTION | USB |
| LOCALIZATION | UK English |
| COLOR | Black |
| DESIGN STYLE | Standard |
| CABLE LENGTH | 1.5 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Compatible with Windows Vista and later Windows Editions Linux 2.6+ |
| DIMENSIONS | 450 x 155 x 23.5 mm (WxDxH) |
| WEIGHT | 550 g |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |