240GB Silicon Power SATA III SSD S55 2.5-inch TLC Ultra-slim 7mm (read/write: 540/510MB/sec)
| IN STOCK |
480GB Silicon Power SATA III SSD S55 2.5-inch TLC Ultra-slim 7mm (read/write: 540/480MB/sec)
| IN STOCK |
960GB Intenso High Performance 2.5" Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB KingSpec P3 2.5-inch SATA III 3D TLC SSD
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB Transcend SSD225S SATA 6Gb/s 2.5-inch SSD Solid State Disk
| IN STOCK |
1TB Crucial BX500 2.5-inch Serial ATA 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
500GB Crucial 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Samsung 870 EVO 2.5" SATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB OWC Mercury Electra 6G 2.5-inch SATA 7mm Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Red SA500 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Samsung 870 EVO 2.5" SATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Crucial BX500 2.5-Inch Serial ATA 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Transcend SATA III 6Gb/s Solid State Drive SSD230S
| IN STOCK |
| CAPACITY | 480GB |
| INTERFACE TYPE | Serial ATA III |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed: 560 MB/s Write speed: 510 MB/s |
| FLASH STORAGE DETAILS | Memory type: 3D2 TLC |
| OPERATING TEMPERATURE | 32 - 158 °F |
| MTBF | 2000000 h |
| DIMENSIONS | 0.27in |
| PACKAGING | Retail packaging |