16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Apricorn ASK3 USB3.2 Type-A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
256GB SanDisk Cruzer Ultra USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Transcend JetFlash 930C 2-In-1 USB3.2 Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Thor USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Data Traveler 70 USB3.2 Type C Flash Drive - Black
| IN STOCK |
128GB PQI U273V Traveling Disk USB Flash Drive - Red - USB3.0
| IN STOCK |
64GB AData USB3.2 UC300 Type-C USB Flash Drive Black/Green
| IN STOCK |
16GB Captain America USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Apricorn SecureKey USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Tyrion USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive 3 Pack - Blue, Green, Pink
| IN STOCK |
JetFlash 590
The capless JetFlash 590 USB 2.0 flash drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit - simply push at the colored slider to slide the connector out. The combination of fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go.
The convenient capless JetFlash 590 USB Flash Drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit. Simply push/pull the colored slider to expose/retract the connector. With Hi-Speed USB 2.0 transfer rates and extra large capacity, the JetFlash 590 makes it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go.
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | USB 2.0 Type A |
| FEATURES | Capless/Retractable connector |
| COLOUR | Black / Red |
| MODEL | JetFlash 590 |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7, 8, 10 Mac OS 9.0 and later Linux kernel 2.4.2 and later |
| DIMENSIONS | 63.6 mm x 21.2 mm x 10.6 mm |
| WEIGHT | 4.9 g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |