| IN STOCK |
|
Ships in 10 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Noiseblocker Black Silent XR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 200mm 800RPM 5V Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140 mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair LL120 PWM RGB 120mm Computer Case Fans - Triple Pack - White
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL-INFINITY 120mm ARGB Case Fan - 3 Pack - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-1 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-PS 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XL-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Having received dozens of awards and recommendations from international hardware websites and magazines, the NF-A8 has established itself as a default choice when it comes to premium-quality 80mm fans. The chromax.black.swap edition combines the NF-A8’s signature quiet cooling performance with an attractive all-black design and a bundle of swappable red, white, blue, green, yellow and black anti-vibration pads that allow the colour-customisation of the fan to match individual build colour schemes. For further customisation, a wide range of accessories such as coloured cables and anti-vibration mounts are available separately. Topped off with Noctua’s trusted premium-grade SSO2 bearing, more than 150,000 hours MTTF and 6-year manufacturer’s warranty, the NF-A8 PWM chromax.black.swap is the perfect choice for all users who value individual, focused build aesthetics just as much as class-leading quality and performance.
| FAN DIAMETER | 80 mm |
| ROTATION SPEED | 450-2200 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 17.7 dBA |
| AIRFLOW | 55.5 m³/h |
| CONNECTOR | 4-pin PWM |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 80 mm x 80 mm x 25 mm |