| IN STOCK |
|
Ships in 9 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Noiseblocker NB-eLoop B12-3 120mm 1900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua NF-F12 120mm 1500RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-PS 140mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech 60MM TX3 Ball Bearing Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PE-P 92mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-2 140mm 900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Corsair LL120 PWM RGB 120mm Computer Case Fans - Triple Pack - White
| IN STOCK |
Inexpensive Quality and Reliability
The fact that good quality does not have to be expensive is shown by the third version of the NB-BlackSilentFan series. The well-balanced properties of this bestseller make this inexpensive and high-quality series of fans the absolute bestseller throughout the world.
Our least expensive series of fans moves in such high circles, however, that other producers come off worse in direct comparisons even with their considerably more expensive "high-end" fans.
- High-quality, stable, glass fibre-reinforced chassis in a classic design with anti-dust polycarbonate rotor.
- Extra-long connection cable.
- Incl. 4 screws for mounting.
- Extremely low start voltage!
- Low impulse noise NB-EKAPlus II wide-range drive.
- Reverse pole and overload protection, restart function, extremely failsafe.
- Extremely quiet bearings.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1000 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 13.2 dBA |
| AIRFLOW | 69 m³/h |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 5 V-12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 120 g |