| IN STOCK |
|
Ships in 6 days Shipping to United Kingdom only £ 2.99! |
Noctua 120mm 1850RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XL-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Supermicro 40MM 13000RPM 4-Pin Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua 120MM 2000RPM Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-4 120mm 2400RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 ULN 80mm 1400RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-1 600RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
Add additional chassis cooling with a 50mm ball bearing fan
This versatile 50mm x 10mm fan is an ideal replacement fan for keeping your computer running cool. The fan can be powered through a TX3 connection, and features a dual ball bearing design that ensures reliable cooling and longer fan lifespan.
The StarTech Advantage
- Exhausts hot air out of a PC, increasing dependability and extending component lifetime
- Cools your PC, increasing dependability and extending component lifetime
- Comes complete with a TX3 to LP4 adapter
| FAN DIAMETER | 50mm |
| ROTATION SPEED | 4500RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 25dBA |
| AIRFLOW | 8.54m3/h |
| CONNECTOR | 1 - LP4 Male / 1 - LP4 Female / 1 - TX3 Female |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | 10mm x 50mm x 50mm (WxDxH) |
| WEIGHT | 30g |