ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
AMD Radeon Pro WX 3200 Graphics Card - 4 GB
| IN STOCK |
PNY RTXA6000 Ada Lovelace 48GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A380 ELF DDR6 HDMI 2000MHz 6GB Single Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A750 TITAN OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Triple Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Low Profile Design
Low profile design with 167mm card length saves more spaces and fits slim or smaller system.
One-click Super overclocking
With a simple click on XTREME engine utility, gamers can easily tune the card to meet their various gaming requirements without any overclocking knowledge, while saving the hassle of manual adjustment.
Flexible Connectivity
Equip with one Dual-link DVI-D, one DP, and two HDMI ports and support up to 4 displays.
Ultra Cooling
Lower RDS(on) MOSFETs are specially designed to produce lower switching resistance for faster electric current charging and discharging at extremely low temperature.
Low Power Loss
Metal Choke hold energy much longer than common iron-core chokes at high frequency, thus effectively reduce core energy loss and EMI interference.
Longer Life
Lower ESR Solid Capacitors ensure better electronic conductivity for excellent system performance and longer lifespan.
Intuitive XTREME Engine Utility
Clock speeds, voltage, fan performance, and power target can be monitored and tuned in real-time according to your own preference through this intuitive interface.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GTX 1050 Ti |
| MEMORY SIZE | 4GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR5 |
| MEMORY BUS | 128 bit |
| MEMORY CLOCK SPEED | 7008MHz |
| INTERFACE | PCI Express x16 3.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 1303MHz |
| HDMI PORTS | 2 |
| DIRECTX VERSION | 12.0 |
| OPENGL VERSION | 4.5 |
| DIMENSIONS | 6.5in x 1.4in x 2.6in |