| OUT OF STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM IP67 Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-1 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White, 3 Pack
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1200RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua NF-F12 120mm 1500RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua 92mm 1600RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-3 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
New Special Fan Blades
In order to keep air resistance to a minimum, the fan blades have been fitted with unique grooves.
Anti-Vibration-System
All fans of this series have the mounting holes fitted with rubber inlays to keep unpleasant vibration noise at a minimum.
PWM-Function
The pwm-model (Pulse-width modulation) of the new GlideStream-series. By using a pwm-capable motherboard, this fan can be controlled automatically. This function allows a more flexible rpm regulation, making it more convenient for the user. With the included adaptor, the Grand Flex 120 PWM can also be used without making use of the pwm function.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1900 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 36.3 dB |
| AIRFLOW | 16.4 - 108.83 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 127 g |