ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB GDDR6 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
AMD Radeon Pro WX 3200 Graphics Card - 4 GB
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon RX 7600 Black Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Sapphire PURE GAMING OC AMD Radeon RX 9070 16GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A750 ORC OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Dual Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 6400 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB
GIGABYTE G1 Gaming Series graphics cards are crafted for perfection in pursuit of the ultimate graphics experience for gaming enthusiasts. Based on the revolutionary AMD® Radeon ™ GPU architecture, G1 gaming graphics card brings you incredible gaming experience.
WINDFORCE 2X Cooling System
The WINDFORCE 2X cooling system features 3 pure copper composite heat-pipes, heat-pipe direct touch GPU, 90mm unique blade fan design, 3D active fan with LED indicators, stylish metal back plate, together delivering an effective heat dissipation capacity for higher performance at lower temperatures.
90mm Unique Blade Fan Design
The airflow is spilt by the triangle fan edge, and guided smoothly through the 3D stripe curve on the fan surface, effectively enhancing the air flow by 23% over traditional fans.
| CHIPSET MANUFACTURER | AMD |
| GPU | Radeon R5 230 |
| MEMORY SIZE | 1GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR3 |
| MEMORY BUS | 256bit |
| MEMORY CLOCK SPEED | 1334MHz |
| INTERFACE | PCI Express x16 |
| COOLING TYPE | Passive |
| MAX RESOLUTION | 1920 x 1200px |
| PROCESSOR FREQUENCY | 625MHz |
| HDMI PORTS | 1 |
| VGA PORTS | 1 |
| DIRECTX VERSION | 11 |
| DIMENSIONS | Depth: 146mm Height: 94mm Width: 22mm |
| WARRANTY | 3 years limited manufacturers warranty |