| 50 IN STOCK |
|
Ready to ship today Shipping to United Kingdom only £ 2.99! |
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
16GB Captain Marvel USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology Data Traveler USB3.0 Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology IronKey Locker+ 50 USB Type-A 3.2 Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Exodia USB3.2 Type A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB DC The Flash USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB FROZEN Elsa USB Drive
| IN STOCK |
256GB SanDisk Cruzer Ultra USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Night King USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB PQI U603V USB3.0 Ultra-small Flash Drive Red Edition
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
Swivel-style USB3.0 Flash Drive from Silicon Power. The USB connector is protected when not in use, and there is no cap to accidentally lose. With classic diamond-cut pattern design, this USB drive performs well and looks amazing.
This 32GB drive holds entire music or photo collections, and it is fast enough to sustain incredible fast transfer of even large files such as movies and more.
360-degree swivel with 4 positions. The aluminum clips protects the USB connector when the USB drive is not in use.
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | Recuva File Recovery software, free download SP Widget security software |
| TRANSFER RATES | Up to 5Gbps, USB3.0 super-speed |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| COLOUR | Black / Silver |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP Mac OS 10.3.x or later Linux 2.6.x or later |
| DIMENSIONS | 53.7 x 18.0 x 10.3 mm |
| WEIGHT | 14.8g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |