32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3200MHz Dual Channel Memory Kit (2 x 8GB) - White
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2 V 288-pin DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston 3200MHz CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Quad Channel Kit (4 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 3200MHz Sniper X PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB) Digital Camo
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 3200MHz Sniper X PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
48GB OWC PC23400 DDR4 ECC-R 2933MHz RDIMMs - 6 x 8GB Mac Pro 2019
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz CL15 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws 4 PC4-21300 Dual Channel kit consisting of 2x 4GB modules. Rated to run at speeds up to 2666MHz and timings of CL15 (15-15-15-35) at only 1.2V. Engineered especially for the Intel X99 platform. With 288 pins and red heatsinks, the Ripjaws 4 Series should be your first choice in DDR4 memory.
G.SKILL Ripjaws 4 series performance DDR4 memory is designed for the ultimate experience on the latest Intel X99 platform! Whether you are processing large amounts of data or intense gaming, experience smooth system performance with the newest next-generation PC memory technology! All Ripjaws 4 memory kits are tested with G.SKILL’s extensive suite of testing software to ensure maximum performance and stability. Make Ripjaws 4 the ideal choice for your DDR4 system!
More Power Efficient
Designed with a low voltage of 1.2V at DDR4 standard, this lowers the memory voltage requirement by 20% compared with DDR3 memory kits! Now your system can perform even faster without becoming an expensive appliance heater.
XMP 2.0 Support
Just set and go. Programmed with the latest Intel XMP 2.0 profiles, the only thing between you and extreme performance is a simple setting.
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 2666MHz (DDR4-2666) |
| STANDARD | PC4-21300 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit (2x 4GB) |
| CAS LATENCY | CL15 |
| MEMORY TIMINGS | 15-15-15-35 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| HEATSINK COLOR | Red |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DDR4 SDRAM memory modules |
| CONFIGURATION | Single-sided 4GB DDR4 SDRAM memory modules, 2 modules per kit |
| FEATURES | Designed especially for Intel X99 platforms |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |