| 9 IN STOCK |
|
Ships in 7 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Kingston Mobile Lite Plus USB3.1 SDHC SDXC UHS-II Card Reader
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB Wintec SDXC Professional Plus UHS-I Memory Card
| IN STOCK |
32GB A-Data Premier SDHC CL10 UHS-1 Memory Card
| IN STOCK |
512GB AData Premier Extreme SD Express Card SDXC PCIe Gen3 UHS-I U3 SD7.0
| IN STOCK |
128GB Transcend 500S SDXC UHS-I U3 V30 SD Memory Card CL10 95MB/sec MLC Flash
| IN STOCK |
32GB Transcend 300S SDHC UHS-I SD Memory Card CL10 95MB/sec
| IN STOCK |
64GB Transcend 500S SDXC UHS-I U3 V30 SD Memory Card CL10 95MB/sec MLC Flash
| IN STOCK |
128GB Transcend 300S SDXC UHS-I U1 V10 SD Memory Card CL10 95MB/sec
| IN STOCK |
64GB AData SDXC Memory Card UHS-I U3 CL10 V30 4K Ultra HD
| IN STOCK |
128GB Transcend SDXC Class 10 UHS-I Memory Card
| IN STOCK |
256GB Sandisk Ultra SDXC UHS-I Memory Card 100MB/sec
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology Canvas React Plus SDXC UHS-II Class 10 Memory Card
| IN STOCK |
16GB Transcend 500S SDHC UHS-I SD Memory Card CL10 95MB/sec MLC Flash
| IN STOCK |
| TYPE | SDXC |
| TYPE | SDXC |
| CAPACITY | 1 TB |
| CAPACITY | 1 TB |
| SPEED RATING | Class 10 |
| SPEED RATING | Class 10 |
| UHS SPEED CLASS | Class 3 (U3) |
| UHS SPEED CLASS | Class 3 (U3) |
| TRANSFER RATES | 200 MB/s |
| TRANSFER RATES | 200 MB/s |
| DIMENSIONS | 32 mm |
| DIMENSIONS | 32 mm |
| OPERATING TEMPERATURE | -25 - 85 °C |
| OPERATING TEMPERATURE | -25 - 85 °C |
| VOLTAGE | 3.3 V |
| VOLTAGE | 3.3 V |