| 4 IN STOCK |
|
Ships in 9 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5955WX 4GHz 16 Core sWRX8 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900 3.7GHz (5.4 Turbo) 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 3 4100 3.8GHZ 4 Core L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-13900 2.0GHz (5.6 Turbo) 24 Core LGA1700 Desktop Processor (Raptor Lake) Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400 2.5GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Pentium Gold G6400 Comet Lake 4GHz 4MB CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9 13900KF 5.8GHz 24 Core LGA 1700 Desktop Processor - Raptor Lake
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-13600KF 3.5Ghz 14 Cores LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz (4.5 Turbo) 4-Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600G Wraith Stealth Cooler Zen 3 3.9GHZ 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 3 3200G AM4 3.6GHZ 4MB Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
| SERIES | Intel Core Ultra 7 |
| SERIES | Intel Core Ultra 7 |
| SERIES | Intel Core Ultra 7 |
| SERIES | Intel Core Ultra 7 |
| CPU SOCKET | LGA 1851 (Socket V1) |
| CPU SOCKET | LGA 1851 (Socket V1) |
| CPU SOCKET | LGA 1851 (Socket V1) |
| CPU SOCKET | LGA 1851 (Socket V1) |
| NUMBER OF CORES | 20 |
| NUMBER OF CORES | 20 |
| NUMBER OF CORES | 20 |
| NUMBER OF CORES | 20 |
| OPERATING FREQUENCY | 5.2 GHz |
| OPERATING FREQUENCY | 5.2 GHz |
| OPERATING FREQUENCY | 5.2 GHz |
| OPERATING FREQUENCY | 5.2 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.3 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.3 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.3 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.3 GHz |
| CORE NAME | Arrow Lake |
| CORE NAME | Arrow Lake |
| CORE NAME | Arrow Lake |
| CORE NAME | Arrow Lake |
| NUMBER OF THREADS | 20 |
| NUMBER OF THREADS | 20 |
| NUMBER OF THREADS | 20 |
| NUMBER OF THREADS | 20 |
| CACHE | 30 MB |
| CACHE | 30 MB |
| CACHE | 30 MB |
| CACHE | 30 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 300 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 300 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 300 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 300 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 24 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192 GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |