| OUT OF STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Single Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 Light Enhancement Kit - White
| IN STOCK |
8GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
48GB OWC PC23400 DDR4 ECC-R 2933MHz RDIMMs - 6 x 8GB Mac Pro 2019
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 3600MHz PC4-28800 CL18 Dual Channel Kit 2x8GB Black
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Fury Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
128GB OWC 2666MHz DDR4 RDIMM PC4-21300 288-pin CL19 Quadruple Channel Memory Upgrade kit for iMac Pro (4x 32GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB DDR4 3600Mhz CL17 Single Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V CL16 (16-18-18-38) Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
ADATA Premier DDR4 2400 unbuffered U-DIMM memory is the latest upgrade solution that supports Intel's newest platforms for faster data transfer and enhanced power efficiency. Utilizing a 288-pin design, operating voltage has been reduced from 1.5V on DDR3 to 1.2V, which not only helps save power by 20%, but also boosts transfer bandwidth speed to 19.2GB/s. Every chip in these PC4-25600 ADATA DDR4 8GB RAM (3200MHz) memory modules meets strict JEDEC and RoHS standards, ensuring compatibility, stability, and environmentally friendly products.
All PC4-25600 ADATA DDR4 (3200MHz) for memory modules are produced and tested using a rigorous quality control process for rapid computing and stable operation. In addition, ADATA memory modules provide customers a lifetime warranty for maximum assurance with excellent service.
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| STANDARD | PC4-25600 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single memory module |
| CAS LATENCY | CL22 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DDR4 SDRAM DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | Single-sided 8GB module, 8 chips |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |