| IN STOCK |
|
Ships in 6 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
256GB OWC DDR4 RDIMM Memory Upgrade Kit 4x64GB PC23400 2933MHz for Mac Pro 2019 models
| IN STOCK |
64GB OWC DDR4 PC23400 2933MHz RDIMM Memory Upgrade Kit (4x16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 2400MHz Sniper X PC4-19200 CL17 Quad Channel Kit (4x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
| IN STOCK |
48GB OWC PC23400 DDR4 ECC-R 2933MHz RDIMMs - 6 x 8GB Mac Pro 2019
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology ValueRAM DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
Kingston Technology ValueRAM KVR32N22S6/8 8 GB 1 x 8 GB DDR4 3200 MHz Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2 V 288-pin DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Corsair Dominator Platinum RGB Series 3200MHz CL16 DDR4 Dual Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
Kingston's KSM32RS4/16HDR is a 2G x 72-bit (16GB) DDR4-3200 CL22 SDRAM (Synchronous DRAM) registered w/ parity, 1Rx4, ECC, memory module, based on eighteen 2G x 4-bit FBGA components. The SPD is programmed to JEDEC standard latency DDR4-3200 timing of 22-22-22 at 1.2V. Each 288-pin DIMM uses gold contact fingers.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY TYPE | DDR4 |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL22 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| ERROR CHECKING | ECC |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 1 x 16GB |
| PACKAGING | Retail packaging |