| 73 IN STOCK |
|
Ships in 8 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Cisco Fiber Optic 10000MBs SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech MSA Uncoded SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-SX-MM Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-SX
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 40000MBs QSFP + 850nm Network Transceiver Module
| IN STOCK |
Cisco GLC-LH-SMD Compatible 1000BASE-LX/LH SFP (LC) MMF/SMF Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Dell Copatible SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Gigabit Ethernet SFP Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 1000BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP1000BXDST)
| IN STOCK |
Cisco GLC-SX-MMD SFP (mini-GBIC) Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-T Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module – 1000BASE-T - Cisco Firepower, ASR920, IE2000
| IN STOCK |
StarTech Dell EMC SFP-10G-LR Compatible 10GbE Single Mode Fiber SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com HPE J9150D Compatible SFP+ Transceiver Module - 10GBASE-SR - 10GbE Multi Mode Fiber Optic Transceiver - 10GE Gigabit Ethernet SFP+ - LC- DDM HPE FlexFabric, 6120XG, 6120G
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 100BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP100BBXDST)
| IN STOCK |
StarTech.com HPE JD089B Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-T - SFP to RJ45 - 1GE Gigabit Ethernet SFP - HPE 5820AF, 12500, 5500
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000Mbits SFP Network Transceiver Module
| IN STOCK |
Intellinet 10 Gigabit Fiber SFP+ Optical Transceiver Module - 10GBase-LR (LC) Single-Mode Port- MSA Compliant
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 1250 Mbit/s |
| TRANSFER RATE | 1250 Mbit/s |
| MAX DISTANCE | 10000 m |
| MAX DISTANCE | 10000 m |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC (UPC) |
| CONECTION TYPE | LC (UPC) |
| WAVELENGTH | 1310 nm |
| WAVELENGTH | 1310 nm |
| BRAND COMPATIBILITY | TP-Link |
| BRAND COMPATIBILITY | TP-Link |
| CERTIFICATION | FCC, CE |
| CERTIFICATION | FCC, CE |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3z |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3z |