G.Skill Ripjaws S5 F5-6400J3239F24GX2-RS5K memory module 48 GB 2 x 24 GB DDR5 6400 MHz by G.Skill
G.Skill Ripjaws S5 F5-6400J3239F24GX2-RS5K memory module 48 GB 2 x 24 GB DDR5 6400 MHz Image
OUT OF STOCK
Receive Stock Notice:
Key Features
  • PC 48 GB DDR5 6400 MHz Dual-channel
  • 2 x 24 GB
  • CAS latency: 32
  • 1.35 V
  • Intel Extreme Memory Profile (XMP) 3.0
See full specifications
See product description
Similar Products
Details
High-Speed Memory Performance with Intel Core Platform
Experience the Evolution of Speed
Super Speed in Style
Compact Low-Profile Design
Featuring a low-profile height of just 33mm, the Ripjaws S5 memory is an ideal choice for compact PC builds or systems with large CPU coolers.
Engineered for Exceptional DDR5 Experience
XMP 3.0 Support
Specifications
CAPACITY 48GB
SPEED 6400 MHz
SINGLE / DUAL / QUAD KIT Dual channel kit
CAS LATENCY 32
VOLTAGE 1.35 V