| 100+ IN STOCK |
|
Ships in 12 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
StarTech Arista Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module - 10GBASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP-10GB-BX-D-20-ST)
| IN STOCK |
Netgear SFP 1G Ethernet Fiber Module Managed Switches
| IN STOCK |
Cisco GLC-LH-SMD Compatible 1000BASE-LX/LH SFP (LC) MMF/SMF Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Dell Compatible SFP Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-TE Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module - 1000BASE-T Copper Industrial Gigabit Ethernet - Cisco Firepower, IE 2000, C9500, C2960 (Extended Temp)
| IN STOCK |
StarTech 10GBase BX MSA Compliant SFP+ Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com HPE J8177C Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-T - SFP to RJ45 - 1GE Gigabit Ethernet SFP- HPE 1810, 1820, 2530
| IN STOCK |
StarTech Dell Compatible SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com 100BASE-BX-10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module (SFP10GBBXUST)
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 10000MBs SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
Netgear Fiber Gigabit 1000Base-LX (LC) SFP GBIC Module Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco Meraki MA-SFP-1GB-TX Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module- Cisco Meraki MS225, MX400, MS250
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco SFP-10G-SR Compatible SFP+ Transceiver Module (LC) – 10GBASE-SR - 10GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver - DDM Cisco Firepower, ASR9000, C9300
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-SX-MM Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-SX
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 1250 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP |
| MAX DISTANCE | 550 m |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 18 g |
| POWER CONSUMPTION | 1 W |
| WAVELENGTH | 850 nm |
| CERTIFICATION | CE, FCC, UR |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | Yes |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3z |