| 8 IN STOCK |
|
Ships in 7 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
32GB KingSpec MiFee Wireless Portable SSD and Hotspot for PC, iPhone and Android
| IN STOCK |
480GB OWC Envoy Pro FX External SSD
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive w/ Heatsink
| IN STOCK |
4TB SanDisk Extreme USB3.1 External SSD
| IN STOCK |
2TB Transcend ESD310C Dual USB Portable SSD (USB Type-A and Type-C)
| IN STOCK |
2TB SanDisk Extreme USB3.1 External SSD
| IN STOCK |
4TB Transcend ESD420 Portable Magnetic SSD USB 20Gbps Type-C Magsafe (Iron Grey)
| IN STOCK |
1TB Samsung Portable T7 USB3.2 External Solid State Drive - Titan Grey
| IN STOCK |
4TB SanDisk Solid State Drive Extreme Pro USB-C External SSD
| IN STOCK |
1TB Transcend ESD260C USB 3.1 2 Type-C Portable SSD
| IN STOCK |
500GB SanDisk Extreme USB3.1 External SSD
| IN STOCK |
1TB AData SE880 External Solid State Drive Titanium Gray
| IN STOCK |
2TB Transcend ESD410C Portable SSD USB Type-A/Type-C Rugged Water-Resistant Dark Blue
| IN STOCK |
2TB AXIOM USB-C 3.1 Gen2 External SSD
| IN STOCK |
1TB Transcend ESD420 Portable Magnetic SSD USB 20Gbps Type-C Magsafe (Champagne Gold)
| IN STOCK |
| CAPACITY | 512 GB |
| INTERFACE TYPE | USB Type-A |
| DATA TRANSFER RATES | 320 MB/s |
| DIMENSIONS | 53.8 mm |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Yes |
| OPERATING TEMPERATURE | 5 - 40 °C |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB |
| SPECIAL FEATURES | Shock resistant |
| COLOUR | Anthracite |