| 11 IN STOCK |
|
Ships in 10 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Logitech G512 Wired Gaming Keyboard - Carbon
| IN STOCK |
Logitech K280e keyboard USB QWERTZ German Black Keyboard
| IN STOCK |
Adesso Slim Touch Mini With Touchpad USB QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech Desktop Keyboard and Mouse Combo MK120 - Spanish Layout
| IN STOCK |
Kensington RF Wireless QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso RF Wireless QWERTY Black Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech ERGO K860 RF Wireless Bluetooth Keyboard - English Layout - Graphite
| IN STOCK |
Adesso EasyTouch 425 USB QWERTY Black Industrial Keyboard - US English
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Black - US Layout
| IN STOCK |
Logitech MK120 USB QWERTY Black Keyboard - Nordic Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Advanced Wireless and Mouse Combo Keyboard - Swiss Layout
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Antimicrobial Waterproof Flex Keyboard - English Layout
| IN STOCK |
Adesso 3 Color Illuminated USB SlimTouch 110 Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K270 Wireless Keyboard - German Layout
| IN STOCK |
Adesso Antimicrobial USB QWERTY Waterproof Touchpad Keyboard - White
| IN STOCK |
Type more naturally with ERGO K860— – an advanced ergonomic keyboard that promotes a more relaxed typing posture— – reducing wrist bending by 25% and offering 54% more wrist support.
The curved, split keyframe reduces muscle strain on your wrists and forearms. And the pillowed wrist rest offers comfort and the optimal ergonomic position. The adjustable palm lift feature keeps your wrists in a natural posture, whether you're seated or standing.
You’ll confidently type on Perfect Stroke keys—crafted for precision and fluidity. And an integrated numpad, multi-device capabilities, and two-year battery life ensure that you won’t compromise performance for ergonomics.
| CONNECTION | RF Wireless + Bluetooth |
| LOCALIZATION | German |
| COLOR | Graphite |
| DESIGN STYLE | Universal |
| PALM REST | Yes |
| BACKLIGHT | No |
| BATTERY | AAA |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows 10, Windows 11, Windows 8, Windows 7, Windows 8.1 |
| DIMENSIONS | 456 x 233 x 48 mm |
| WEIGHT | 1.16 kg |
| FORM FACTOR | Full-size (100%) |
| WIRELESS RANGE | 10 m |