| 49 IN STOCK |
|
Ships in 8 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 980 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Crucial P3 M.2 PCI Express 3.0 3D NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 1 TB |
| INTERFACE TYPE | Serial ATA |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DATA TRANSFER RATES | 6 Gbit/s |
| RANDOM READ (4K) IOPS | 540 MB/s |
| RANDOM WRITE (4K) IOPS | 490 MB/s |
| FLASH STORAGE DETAILS | 3D NAND |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| MTBF | 200000 h |
| SPECIAL FEATURES | Yes |
| DIMENSIONS | 100 mm |