| 7 IN STOCK |
|
Ships in 11 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Asus TUF NVIDIA GeForce RTX 5090 32GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
PowerColor Radeon Hellhound RX 9070 XT 16GB GDDR6 3-Fan Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon RX 7600 Black Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asus Prime GeForce RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A750 TITAN OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Triple Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
Sapphire PURE GAMING OC AMD Radeon RX 9070 16GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
AMD Radeon Pro WX 3200 Graphics Card - 4 GB
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A380 ELF DDR6 HDMI 2000MHz 6GB Single Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GT 1030 |
| MEMORY SIZE | 2 GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR5 |
| MEMORY BUS | 64 bit |
| MEMORY CLOCK SPEED | 6008 MHz |
| NUMBER OF FANS | 1 fan(s) |
| INTERFACE | PCI Express 3.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 1266 MHz |
| DISPLAY PORTS | 1 |
| HDMI PORTS | 1 |
| DISPLAY PORTS | 1 |
| DVI PORTS | 1 |
| DIRECTX VERSION | 12.0 |
| OPENGL VERSION | 4.5 |
| DIMENSIONS | 169 mm |
| CUDA CORES | Y |
| COLOR | Black, Blue |