Kensington Pro Fit Wireless Adjustable Height Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK320 Keyboard and Mouse RF Wireless 2.4GHz Black Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Logitech Wireless Combo MK270 Keyboard and Mouse Set - Italian Layout
| IN STOCK |
Adesso Truform Media 1500 Wireless Laser Mouse and Keyboard Combo w/Wrist Rest- US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK270 Wireless Mouse and Keyboard Combo USB - German Layout
| IN STOCK |
Logitech MK200 Keyboard and Mouse Combo USB Black Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - German Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Optical Mouse and Keyboard Combo - UK English Layout
| IN STOCK |
Adesso Wireless Optical Spill Resistant Mini Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Comfort Mouse and Keyboard Combo w/Wrist Rest - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK330 RF Wireless QWERTY Keyboard and Mouse Combo Black - UK Layout
| IN STOCK |
Logitech MK850 Performance Bluetooth Wireless Keyboard Mouse Combo - US Keyboard Layout
| IN STOCK |
Logitech MK120 Keyboard and Mouse Desktop Wired USB Black Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Logitech MK345 QWERTY RF Wireless Keyboard With Mouse - Black, Blue
| IN STOCK |
Adesso Truform Media 1150 Wireless Optical Mini Mouse and Keyboard Combo w/Wrist Rest - US English Layout
| IN STOCK |
The Logitech® Wireless Desktop MK710. Where comfort and productivity go hand-in-hand. This low-profile keyboard features concave Logitech Incurve keys™ that position your fingers properly, and their softly rounded edges invite your fingertips to glide from key to key. Up to three-year battery life for both keyboard and mouse practically eliminates the need to replace batteries. Hyper-fast scrolling lets you fly through long documents, or shift to precise click-to-click scrolling. An LCD dashboard lets you know—for example—that Caps Lock is on, before you type an entire page. And the tiny Logitech Unifying receiver stays in your laptop and lets you connect another compatible wireless mouse or number pad.
| KEYBOARD CONNECTION | RF Wireless |
| MOUSE CONNECTION | RF Wireless |
| LOCALIZATION | UK English |
| COLOR | Black |
| KEYBOARD LAYOUT | QWERTY |
| MOUSE RESOLUTION | 1000 DPI |
| MOUSE TRACKING TECHNOLOGY | Optical |
| WIRELESS RECEIVER INTERFACE | USB Type-A |
| BATTERY TYPE | AA |
| WIRELESS RANGE | 10 m |
| WRIST REST | Yes |
| BATTERY LIFE | 36 month(s) |
| HAND ORIENTATION | Right-hand |
| MOUSE BUTTONS | 7 |
| SCROLLING CAPABILITY | Wheel |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 10, Windows 11 |
| MOUSE WEIGHT | 135 g |
| KEYBOARD WEIGHT | 905 g |
| KEYBOARD DIMENSIONS | 460 mm x 242 mm x 31 mm |
| MOUSE DIMENSIONS | 71 mm x 42 mm x 109 mm |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |