| IN STOCK |
|
Ships in 10 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Logitech MK235 Wireless Mouse and Keyboard Combo USB - US Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Adjustable Height Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech Wireless Combo MK270 QWERTY Keyboard and Mouse Set 2.4 GHz Black - Spanish Layout
| IN STOCK |
Logitech MK235 Wireless and Mouse Combo Keyboard - German Layout - Grey
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Optical Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Bluetooth Wireless Laser Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - US Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - French Layout
| IN STOCK |
Logitech MK850 Performance Bluetooth Wireless Keyboard Mouse Combo - US Keyboard Layout
| IN STOCK |
Adesso Wireless Optical Keyboard and Mouse Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso Wireless Optical Spill Resistant Mini Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Optical Mouse and Keyboard Combo - UK English Layout
| IN STOCK |
Logitech Wireless Combo MK270 Keyboard and Mouse Set - Italian Layout
| IN STOCK |
Logitech MK330 RF Wireless QWERTY Keyboard and Mouse Combo Black - UK Layout
| IN STOCK |
Logitech Wireless Combo MK270 AZERTY Keyboard and Mouse 2.4GHz Black - French Layout
| IN STOCK |
The Adesso 2.4GHz Wireless TruForm Ergo Keyboard & Mouse offer users two advanced input devices with ergonomic design, multifuctional features and a wireless range of up to 30 feet.
The design of this keyboard with splitted key zones and gently sloped shape encourages natural position of hands, wrists, and forearm in maximum comfort for long use.
The included wireless laser mouse not just provides comfortable ergonomic design but also equips with a DPI switch for changing resolution (800/ 1200/ 1600) and two Internet navigation buttons.
| KEYBOARD CONNECTION | RF Wireless |
| MOUSE CONNECTION | RF Wireless |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black |
| KEYBOARD LAYOUT | Universal, ergonomic, curved |
| MOUSE RESOLUTION | 1600 DPI |
| MOUSE TRACKING TECHNOLOGY | Laser |
| WIRELESS RECEIVER INTERFACE | USB |
| BATTERY TYPE | 2 AAA |
| WIRELESS RANGE | 10 m |
| WRIST REST | Yes |
| MOUSE BUTTONS | 5 |
| SCROLLING CAPABILITY | Wheel |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows |
| MOUSE WEIGHT | 95 g |
| KEYBOARD WEIGHT | 845 g |
| KEYBOARD DIMENSIONS | 521 mm x 236 mm x 41 mm |
| MOUSE DIMENSIONS | 85 mm x 127 mm x 44 mm |