MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
AMD Radeon Pro WX 3200 Graphics Card - 4 GB
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire PURE GAMING OC AMD Radeon RX 9070 16GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 6400 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asrock Phantom Gaming AMD Radeon RX 6500 XT 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GT 710 2GD3H LP Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
Leveraging an all-new aerodynamic inspired design, the ZOTAC GAMING GeForce RTX 4070 Ti Trinity OC utilizes the world’s most advanced gaming GPU powered by the NVIDIA Ada Lovelace architecture and DLSS 3. Using cutting-edge cooling technologies derived from the flagship model, the Trinity OC packs the punch to offer gamers the needed blistering FPS in the latest titles.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | Geforce RTX 4070 Ti |
| MEMORY SIZE | 12GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6X |
| INTERFACE | PCI Express x16 4.0 |
| MAX RESOLUTION | 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 2625MHz |
| DISPLAY PORTS | 3 |
| HDMI PORTS | 1 |
| DIRECTX VERSION | DirectX version: 12.0 |
| OPENGL VERSION | 4.6 |
| POWER CONSUMPTION | 285 W |