32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit (2x 16GB) Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL30 1.35V Dual Channel Kit (2x 16GB) Black
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance RGB DDR5 6400MHz CL32 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast DDR5 5200MHz CL40 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast DDR5 6000MHz CL36 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Beast DDR5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 7600MHz CL36 1.40V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast DDR5 5600MHz CL36 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6800MHz CL34 1.40V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan DDR5 6000MHz Dual Channel Memory Kit (2 x 16GB) - Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 7200MHz CL34 1.40V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB 5200MHz DDR5 CL40 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
DO IT ALL, AND DO IT FASTER
In the many-core era, the unprecedented processing speed of DDR5 ensures your high-end CPU gets data quickly with ease. Whether you are gaming, creating content, opening 100 tabs, or multi-tasking, your PC can power through complex tasks faster than ever before.
ONBOARD VOLTAGE REGULATION
You have the power and the control. Built-in voltage regulation with iCUE software control makes for easier, finely-tuned output that provides more stable overclocking than ever.
CUSTOM INTEL XMP 3.0 PROFILES
Ditch the tedious process of manually adjusting your performance settings each time when you save your own XMP profiles through iCUE.
COMPACT FORM-FACTOR
Low clearance ensures wide compatibility with nearly any DDR5 build.
HAND-SORTED, TIGHTLY-SCREENED MEMORY CHIPS
Ensures consistent high-frequency performance with aggressive timing options.
SOLID ALUMINUM HEATSPREADER
Conducts heat away from your memory quickly, with refined VENGEANCE styling to fit the look of modern systems.
HIGH-PERFORMANCE PCB
Guarantees signal quality and stability for superior overclocking ability.
| CAPACITY | 32GB |
| SPEED | 5200MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | CL40 |
| VOLTAGE | 1.25V |
| HEATSINK COLOR | Heatsink |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| MEMORY LAYOUT | 2 x 16GB |
| INTEL XMP | Intel Extreme Memory Profile (XMP) 3.0 |
| PACKAGING | Retail packaging |